اخبار برگزیده

کد خبر:117310
پ
۸۷۴
معاون وزیر راه و شهرسازی:

مذاکره با چین از دستور کار خارج نشده است/ به متقاضیان نهضت ملی مسکن فرصت ویرایش داده می‌شود/ تمامی متقاضیان تا خردادماه تعیین تکلیف می‌شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اینکه مذاکره با چین از دستور کار خارج نشده است، از امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان نهضت ملی مسکن خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اینکه مذاکره با چین از دستور کار خارج نشده است، از امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان نهضت ملی مسکن خبر داد.

 

*** امکان ویرایش اطلاعات

 

به گزارش معدن پرس، محمود محمودزاده درباره ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن، اظهار کرد:

پایان سال گذشته مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن به پایان رسید اما ممکن است اطلاعات بعضی افراد در سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به صورت صحیح درج نشده یا ناقص صورت گرفته باشد که حتما زمانی را برای ویرایش اطلاعات آنها تعیین می‌کنیم.

متعاقبا این زمان اعلام خواهد شد.

 

وی در ادامه، افزود:

تمامی متقاضیان تا خردادماه تعیین تکلیف می‌شوند.

برای بیش از ۹۰ درصد متقاضیان، سه شرط تاهل، ‌سرپرست خانوار بودن و سابقه مالکیت در ستاد وزارت راه و شهرسازی بررسی شده و شرط چهارم که سابقه سکونت پنج ساله در شهر مورد نظر است به استانها محول شده است.

 

*** متقاضیان چه زمانی تعیین تکلیف می‌شوند؟

 

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه، تصریح کرد:

همکاران ما در استانها تا خردادماه فرصت دارند تا شرایط متقاضیان را بررسی و تعیین تکلیف کنند.

نهایتا به متقاضیان اعلام می‌کنند که واجد شرایط هستند یا خیر.

اگر واجد شرایط هستند به آنها اعلام می‌شود که در بانک عامل حساب باز کنند و وارد اجرای پروژه خواهند شد.

 

*** مذاکره با چین از دستور کار خارج نشده است

 

محمودزاده همچنین درباره اینکه مذاکره با شرکتهای چینی برای ورود به طرح نهضت ملی مسکن به کجا رسید، اظهار کرد: مذاکره با شرکتهای خارجی مثل چین و ترکیه از دستور کار خارج نشده و ادامه دارد؛ چرا که برای حجم بزرگ ساخت و ساز در قالب نهضت ملی مسکن حتما نیاز به فناوری‌های جدید مقرون به صرفه داریم.

 

وی در ادامه، افزود:

خیلی از فناوری‌های ساخت در کشور وجود دارد که می‌شود از آن استفاده کرد اما در پروژه جهش تولید و تامین مسکن باید استطاعت گروه‌های هدف این طرح را نیز مدنظر قرار دهیم که این فناوری‌ها بعضا چنین ویژگی ندارند.

 

به گزارش معدن پرس، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پایان، بیان کرد:

در عین حال از توان سازندگان داخلی غافل نیستیم. موضوع صنعتی‌سازی را به فراخوان گذاشته‌ایم و از ۵۸۶ شرکت داخلی که تاییدیه فنی دارند خواسته‌ایم تا در طرح نهضت ملی مسکن سه مشخصه کیفیت، سرعت اجرا و کاهش قیمت تمام شده را در دستور کار قرار دهند؛ در این زمینه جلساتی را با برخی از آنها برگزار کرده‌ایم و یکی از مهمترین دستور کارهای وزارت راه و شهرسازی در سال جدید ارتقای فناوری ساخت است.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
معدن پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید