اخبار برگزیده

کد خبر:116566
پ
سعید-ممبینی
رئیس اتاق اصناف ایران:

ایفای نقش مشورتی مدیران تشکل‌های صنفی برای دولت سیزدهم

رئیس اتاق اصناف ایران، ضمن بیان اینکه، مدیران صنفی باید برنامه‌های اقتصادی وزرای پیشنهادی را بررسی کنند، از آغاز نقش مشورتی مدیران تشکل‌های صنفی برای دولت سیزدهم خبر داد.

رئیس اتاق اصناف ایران، ضمن بیان اینکه، مدیران صنفی باید برنامه‌های اقتصادی وزرای پیشنهادی را بررسی کنند، از آغاز نقش مشورتی مدیران تشکل‌های صنفی برای دولت سیزدهم خبر داد.

 

*** خسارت به اصناف با اوج‌گیری کرونا

 

به گزارش معدن پرس ، سعید ممبینی درباره جزئیات و مسائل مطرح شده در نشست ویدئو کنفرانسی هم اندیشی روسای اتاق های اصناف مراکز استان، اظهار داشت:

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه به شدت کاهش یافته است و هر بار اوج‌گیری این بیماری موجب خسارات جبران‌ناپذیر به اصناف شده است.

لذا تاکید بر رعایت پروتکل‌ های بهداشتی از مهمترین موضوعاتی است که به جد پیگیر آن هستیم و از مدیران صنفی نیز خواستیم تا در راستای افزایش مجدد رعایت‌ها در شهرستان خود، فرهنگ‌سازی لازم را داشته باشند.

 

*** نظارت‌ بر اماکن عمومی و مراکز پر جمعیت

 

وی در مورد اهمیت این همکاری، تصریح کرد:

ما سه میلیون واحد صنفی داریم که هر کدام از این‌ها به طور روزانه محل حضور شاغلان صنفی و مشتریانشان خواهد بود.

این آمار بزرگی است که نمی توان نسبت به آن بی توجه بود.

لذا رعایت پروتکل ها چه از جانب فعالان صنفی و چه از جانب مشتریانشان امر بسیار مهمی است که تاثیری مستقیم بر روند افزایش یا کاهش مبتلایان به کرونا خواهد داشت.

البته نباید تمام فشارها بر اصناف باشد و باید نظارت‌ها بر اماکن عمومی و مراکز پر جمعیت و پر خطر نیز افزایش یابد.

 

*** واکسیناسیون اصناف

 

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به فوت ناشی از کرونای چندین بازرس و مسئول صنفی به موجب ابتلا به بیماری کرونا در خصوص واکسیناسیون اصناف خاطر نشان کرد:

یکی دیگر از موضوعات و نگرانی‌هایی که در این نشست مطرح شد، موضوع واکسیناسیون اصناف بود.

از مدتی پیش، پیگیر اولویت بخشیدن به واکسیناسیون اصناف بوده‌ا‌یم و از وزارت بهداشت درخواست کردیم بازرسان و هیات مدیره اتحادیه‌ها را که به طور مستمر با مردم در ارتباط هستند در اولویت واکسیناسیون قرار دهند.

ضمن این که از آن جایی که فعالان صنفی نیز به علت ارتباط مستقیم با مشتریان در معرض خطر زیادی هستند، پیش‌تر درخواست داده‌ایم که در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند و مجددا تا حصول نتیجه، پیگیر آن خواهیم بود.

 

*** انتخاب وزرای پیشنهادی از سوی دولت

 

ممبینی در ادامه، افزود:

محور دوم این نشست پیرامون انتخاب وزرای پیشنهادی از سوی دولت و رای اعتماد مجلس به ایشان بود.

با توجه به آغاز به کار دولت سیزدهم مدیران صنفی باید با دقت برنامه‌های اقتصادی وزرای پیشنهادی را بررسی کنند و اگر نظراتی دارند باید آن را به وزرای پیشنهادی اعلام کنند تا نقش مشورتی اصناف در ارتباط با دولت سیزدهم را از همین ابتدا به خوبی ایفا کرده باشند.

*** اصلاح قانون نظام صنفی از سوی مجلس

به گزارش معدن پرس ، رئیس اتاق اصناف ایران در پایان، تاکید کرد:

با توجه به تغییر دولت و این که دولت وعده‌هایی در خصوص وضعیت معیشت، کنترل قیمت‌ها و وفور کالا داده است، لازم است تا اصناف حضور فعالی در جلسات تنظیم بازار داشته باشند و هر آنچه در توان دارند اعم از کمک به تامین کالا و اصلاح نظام توزیع به کار بندند.

اتاق اصناف ایران برای رفع نگرانی جامعه صنفی با جدیت پیگیر اصلاح قانون نظام صنفی از سوی مجلس است که امیدواریم به زودی اتفاق افتد.

 

انتهای پیام///

 

منبع
معدن پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

کلید مقابل را فعال کنید