اخبار برگزیده

کد خبر:116714
پ
بیل گیتس
مدیر عامل مایکروسافت:

همه گیری ویروسی جدید در راه است/ ابزاری برای مقابله وجود ندارد

مدیر عامل مایکروسافت در تشریح همه گیری ویروس جدید از نبود ابزار مقابله با پاتوژن این ویروس خبر داد. 

مدیر عامل مایکروسافت در تشریح همه گیری ویروس جدید از نبود ابزار مقابله با پاتوژن این ویروس خبر داد.

*** ابزاری برای پاتوژن جدید وجود ندارد

به گزارش معدن پرس، روز جمعه بیل گیتس در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با بیان اینکه سویه اومیکرون نوعی واکسن قوی کرونا محسوب می‌شود، اظهار داشت:

ما یک بیماری همه‌گیر جدید خواهیم داشت و دفعه بعد یک “پاتوژن” متفاوت خواهد بود؛ ما ابزاری برای ریشه‌کنی این پاتوژن نداریم!

بیل گیتس مدیر عامل شرکت ماکروسافت روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ سخنانی را درباره ویروس اومیکرون و آینده ویروس کرونا داشته و ویروس اومیکرون را نوعی واکسن دانست که مصونیت گسترده‌ای ایجاد خواهد کرد.

وی در این نشست تصریح کرد:

“خود ویروس، به‌ویژه گونه‌ای به نام «اومیکرون»، نوعی واکسن است یعنی هم ایمنی سلول B و هم سلول T در بدن مبتلایان ایجاد می‌کند و نسبت به ما و واکسن‌ها، مصونیت بهتری در جمعیت مردم جهان ایجاد کرده است.”

بیل گیتس همچنین درباره راه‌های درمانی انجام شده عنوان کرد:

مایه تاسف است که ما در زمینه درمانی کار بزرگی انجام ندادیم؛ فقط دو سال بعد درمان خوبی داریم؛ واکسن‌ها دو سال طول کشید تا به مازاد عرضه برسد؛ امروزه تعداد واکسن‌ها بیشتر از تقاضا برای واکسن است و این مناسب نیست.

*** همه‌گیری دیگری در راه است

به گزارش معدن پرس، مدیر عامل مایکروسافت در پایان در مورد به وجو آمدن همه‌گیری دیگر خاطر نشان ساخت:

ما یک بیماری همه‌گیر دیگر(جدید) خواهیم داشت و دفعه بعد یک “پاتوژن” ـ عامل بیماری‌زا ـ متفاوت خواهد بود؛ ما ابزاری برای ریشه‌کنی این پاتوژن نداریم و می‌خواهیم نسل جدیدی از واکسن‌های مناسب داشته باشیم؛ در حالت ایده‌آل، ما از شر خانواده‌ ویروس‌های تنفسی از جمله خانواده آنفلوآنزا و خانواده کرونا خلاص می‌شویم.

بنابراین ما بازگشت‌هایی خواهیم داشت اما آن‌ها سطوح معمولی‌تری از آنفوآنزای فصلی خواهند بود که البته معمولاً همه چیز را تعطیل نمی‌کنیم؛ اگرچه در آینده احتمالاً درجاتی از پوشیدن ماسک را داشته باشیم اما ما سطح مرگ و میر را در سطح حاد امروزی نخواهیم داشت.

 

انتهای پیام///

منبع
معدن پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید