اخبار برگزیده

کد خبر:116173
پ
شمش طلا
معدن پرس گزارش می‌دهد:

روند قیمت طلا و سکه طی روزهای آینده کاهشی خواهد بود/ تعطیلی ۵ درصد واحدهای تولید و توزیع طلا

دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه روند قیمت طلا و سکه طی روزهای آینده کاهشی خواهد بود از تعطیلی ۵ درصد واحدهای تولید و توزیع طلا خبر داد.

دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه روند قیمت طلا و سکه طی روزهای آینده کاهشی خواهد بود از تعطیلی ۵ درصد واحدهای تولید و توزیع طلا خبر داد.

 

*** افزایش قیمت طلا

 

به گزارش صنایع، نادر بذرافشان درباره نوسان در بازار، اظهار داشت:

طی ۱۰ روز گذشته با توجه به اخبار سیاسی، اقتصادی، نوسانات نرخ نفت و نزدیک شدن به ایام پایانی سال میلادی در مجموع ۴۶ دلار افزایش نرخ اونس جهانی را داشتیم و در بازار داخل با توجه به نوسانات و افزایش نرخ ارز از هفته گذشته و اوایل این هفته، یک مقدار شاهد افزایش قیمت طلا و سکه در بازار بودیم.

دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه افزود:

اما از روز دوشنبه و طی ۲ روز گذشته با توجه به کاهش نرخ ارز و نبود تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا، روند افزایش قیمت طلا تبدیل به روند کاهشی شد و حدود ۴۸ ساعت است که قیمت های طلا و سکه در بازارها کاهشی شده اند.

 

*** تقاضای خرید طلا

 

وی در مورد وضعیت تقاضای خرید طلا، تصریح کرد:

از ابتدای سال با توجه به شیوع کرونا، افزایش قیمت ها، نوسانات و عدم ثبات قیمتی که در برهه ای کاهشی می شود و در برهه ای افزایشی و شرایط اقتصادی مردم، رفتار جامعه در قبال خرید طلا و سکه تغییر کرده است.

در گذشته مرسوم بود که مردم تمایل زیادی به خرید مصنوعات طلا و سکه داشتند و عمده دارایی خود را تبدیل به طلا می کردند اما در حال حاضر این روند تغییر کرده است و تقاضا ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.

همچنین کاهش تقاضا، موجب شد از ابتدای سال ۵ درصد از واحدهای تولیدی و توزیعی طلا تعطیل شوند.

 

*** روند معاملات در روزهای آینده

 

به گزارش معدن پرس، دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان، اظهار کرد:

با توجه به کاهشی شدن روند قیمت ارز، کاهش تقاضا و انتشار اخبار سیاسی و اقتصادی از مذاکرات برجام، این احتمال تقویت می شود که روند قیمت طلا و سکه طی روزهای آینده کاهشی شود.

مهر

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید